Co jest potrzebne do golenia? Niezbędna piątka!

Co będzie nam potrzebne, gdy chcemy się ogolić? Klasycznie będzie to mydło do golenia, pędzel, brzytwa, pas do brzytwy i kostka ałunu.

Oczywiście wszystkich elementów jak i kosmetyków możemy mieć wiele. Decydować się można na różnorakie propozycje, które będzie można dopasować także do swoich oczekiwań. Oczywiście należy mieć te wszystkie wskazane gadżety w różnych formach, ponieważ w ten sposób nie popadniemy w rutynę i monotonię w trakcie gojenia. Jak więc pokrótce wyglądają te poszczególne elementy, na które musimy zwracać uwagę pod kątem golenia:

Mydło do golenia

Wbrew pozorom różni się to dość znacząco od tego co jest określone mydłem zwykłym. Jest to mieszanina mydeł potasowego oraz sodowego. Chodzi o to, by dało się stworzyć trwałą pianę, która będzie w stanie zmiękczać nasz zarost na stałe. Typowe mydło do golenia ma podobny charakter od początku wieku XIX, dlatego nie ma tutaj większego znaczenia to co proponują nam oferować różni producenci. Współcześnie oczywiście meble mają coraz więcej różnorakich propozycji, dodatków, polepszaczy czy przyśpieszaczy. Zamiast naturalny tłuszczów stosuje się tańsze zamienniki.

Pędzel do golenia

Pędzel do golenia używany jest już od kilku wieków. Do dziś jest to najlepszy sposób na to, by wytworzyć pianę do golenia z mydła specjalnie przygotowanego. W ten sposób będzie można rozprowadzić dokładnie taką pianę. Generalnie pędzle są tworzone z twardszego włosia dzika albo też miękkiego borsuka. Bardziej szorstka nadaje się do twardego mydła zaś miękka będzie stosowana do stworzenia piany nieco szybciej. Przed użyciem konieczne będzie namoczenie. Bardziej miękkie włosie sprawi także, że piana będzie nieco bardziej gęsta.

Brzytwa

Kiedyś było to podstawowe narzędzie, dziś raczej używane sporadycznie. W kształcie jest podobne do ostrza noża osadzone w rączce z drewna albo plastiku. Ostrze tworzone było ze stali wysokowęglowej, eleganckie rączki są również dodatkowo zdobione. Zanim zostały wyparte przez golarki stosowane były do usuwania zarostu u mężczyzn jak i też owłosienia nadmiernego u kobiet z nóg czy pach. Brzytwy nadal spotkać można w niektórych zakładach fryzjerskich, ale najczęściej są one na wymienne żyletki.

Pas

W zasadzie jest to kawałek elastycznej skóry o grubości kilku milimetrów i szerokości powyżej 4 cm. W ten sposób będzie mogła spełniać swoje zadanie w postaci naostrzenia takiej brzytwy. Optymalny pas ma szerokość około 60 mm i długość 400 mm. Wykonany jest z grubej i elastycznej skóry. Oprócz skórzanego pasja dobrze będzie mieć także pas z materiału, który pozwoli wygodnie oczyścić ostrze.

Artykuły do golenia

Ałun

Dawniej nazywany był jako kamyk do golenia. Ałun potasowy znajduje się w formie niewielkich walców był stosowany jako środek antyseptyczny oraz ściągający. Dopiero w wieku XX był wypady przez inne nieco zaawansowane specyfiki. W zakresie golenia tradycyjnego był to najlepszy sposób na tamowanie krwawienia oraz zapobiega także infekcjom. Można go także zastosować jako antyperspirant i również będzie się dobrze sprawdzać.

O serwisie

Obszerna wiedza związana z męską pielęgnacją twarzy

Jakich produktów używać do codziennego golenia?
Jak bezpiecznie się golić?
Jakie błędy popełniamy podczas golenia się?

Zadbaj o siebie razem z nami

 

Kontakt

kontakt@szefwszystkichszefow.pl

Galeria