Przychody salonów fryzjerskich i barberskich spadają o 45%, wynika z raportu NHBF

Branża fryzjerska i barberska była jednym z najbardziej dotkniętych sektorów przez pandemię, a najnowszy raport National Hair & Beauty Federation (NHBF) pokazuje, że przychody salonów i barbershopów spadły o 45% w 2020 roku, w porównaniu do 2019 roku.

Raport NHBF "Włosy, uroda i pandemia: Branża na ostrym końcu". Wpływ koronawirusa na wrażliwość biznesową i potencjał środków łagodzących" wykazał alarmujące statystyki dla branży fryzjerskiej i kosmetycznej.

Wnioski z raportu NHBF

Ze względu na ograniczenia związane z dystansem społecznym, wydajność salonów spadła do 70% tego, co było przed wybuchem pandemii, a zakłady fryzjerskie straciły średnio dwie godziny czasu umawiania wizyt na stylistę dziennie, stwierdzono w raporcie.

Średnia strata gotówkowa dla firmy w 2020 r. wyniosła 17 000 funtów, przy czym firmy przekraczające próg VAT otrzymały jeszcze większy cios, a jedna na 10 firm nie zwróciła żadnych dochodów lub dywidend swoim właścicielom lub menedżerom, ujawniły dane. Zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin w sektorze również spadło o 21% w stosunku do danych z 2019 roku.

W związku z tym NHBF stwierdza, że obecnie istnieje wiele firm fryzjerskich i kosmetycznych, które są dotkliwie narażone na niepowodzenie w ciągu najbliższych 12 miesięcy, zwłaszcza że oczekuje się, że rok 2021 będzie tak samo trudny jak rok 2020. Bez dalszego wsparcia ze strony rządu, większość spodziewa się przetrwać dwa do trzech miesięcy (od stycznia 2021), jeśli blokada koronawirusowa będzie kontynuowana, stwierdza raport NHBF.

Raport ujawnił również, że kryzys Covid-19 ma nieproporcjonalnie duży wpływ na kobiety i osoby w ubogich społecznościach - na przykład właściciele firm fryzjerskich i kosmetycznych to w 82% kobiety, a siła robocza to w 88% kobiety.

W najuboższych dzielnicach Wielkiej Brytanii jest również większy odsetek firm zajmujących się pielęgnacją ciała niż w jakimkolwiek innym sektorze, a zamknięcie tych miejsc stanowi zagrożenie dla tych członków lokalnej społeczności, którzy najprawdopodobniej są zatrudnieni w tych salonach.

Propozycje NHBF dla rządu brytyjskiego, aby pomóc branży fryzjerskiej

Obniżenie podatku VAT do 5% zwiększyłoby średnią wartość firmy zarejestrowanej na VAT o 16.000 funtów, zmniejszając lukę gotówkową o jedną trzecią, stwierdza raport. Zmniejszyłoby to do 6% odsetek firm, które nie zwracają nic swoim właścicielom lub menadżerom.

Jeśli 18% przedsiębiorstw, które w przeciwnym razie by upadły, przetrwa w wyniku obniżenia VAT do 5%, to polityka ta zwróci się dzięki płaconym przez nie podatkom.

Mówiąc o ustaleniach raportu NHBF, dyrektor naczelny Richard Lambert powiedział: "Podczas gdy przyszłość może być ponura dla sektora opieki osobistej, interwencja teraz i bezpośrednio po ponownym otwarciu będzie miała zmieniający życie pozytywny efekt. Nic nie wpływa, ale koszty ogólne nadal muszą być opłacane. Kiedy jesteśmy zamknięci, jesteśmy zamknięci. Nie możemy zróżnicować się na dania na wynos i sprzedaż internetową.

"Sektor opieki osobistej domaga się specjalnej dotacji, aby wesprzeć przedsiębiorstwa w bezpośrednim kryzysie przepływów pieniężnych, zgodnie z podobnymi funduszami, które zostały przyznane wielu innym sektorom, w tym między innymi sektorowi artystycznemu, hotelarskiemu i rekreacyjnemu oraz przemysłowi lotniczemu".

Dodał: "Potrzebujemy również wsparcia po ponownym otwarciu, aby utrzymać gotówkę w tych przedsiębiorstwach, aby mogły one odzyskać siły. Największe straty poniosły większe przedsiębiorstwa, które są obecnie najbardziej narażone na upadek. Ukierunkowana obniżka VAT do 5% pozwoliłaby im na odbudowę, inwestycje w pracowników i praktykantów oraz ponowne stanie się sercem głównych ulic i społeczności. Wykazaliśmy, że to posunięcie się zwróci, więc jest to opłacalne rozwiązanie dla rządu.

"W tej chwili mamy wrażenie, że jesteśmy ostatnimi w kolejce po wsparcie, lekceważeni w Parlamencie i pomijani przez rząd, pomimo miliardów funtów, które wnosimy do gospodarki każdego roku".

NHBF współpracowała z British Beauty Council (BBC), British Association of Beauty Therapists and Cosmetologists (Babtac) i UK Spa Association (UKSA), aby lobbować w Departamencie Biznesu (BEIS), Skarbie Państwa i Cabinet Office na rzecz pilnego funduszu kryzysowego Personal Care i obniżenia podatku VAT.

W styczniu, po wielu miesiącach kampanii, sektor Personal Care został uznany przez rząd jako odrębny sektor, co oznacza, że uroda, spa i włosy nie są już wrzucane do jednego worka z sektorem detalicznym, hotelarskim lub jakimkolwiek innym, kiedy podejmowane są decyzje rządowe.

Czytaj dalej

Zgłoszenia do konkursu Modern Barber Awards 2021 są otwarte

Bezpłatne sesje online dla fryzjerów podczas globalnego wydarzenia cyfrowego

Rino Riccio organizuje warsztaty fryzjerskie dla mężczyzn

Komentarze (0)

O serwisie

Obszerna wiedza związana z męską pielęgnacją twarzy

Jakich produktów używać do codziennego golenia?
Jak bezpiecznie się golić?
Jakie błędy popełniamy podczas golenia się?

Zadbaj o siebie razem z nami

 

Kontakt

kontakt@szefwszystkichszefow.pl

Galeria