Techniki mycia włosów

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Beauty
 3. Techniki mycia włosów

Noszenie długich włosów to dla wielu osób łatwy wybór. Jest to jednak nadal kompromis estetyczny i higieniczny, gdyż wymaga większej - i bardziej skrupulatnej - pielęgnacji niż włosy krótkie.

Żmudny proces mycia włosów był dla wielu osób wystarczającym powodem, by zdecydować się na noszenie ich do ramion lub nawet krótko przyciętych. Bo choć pielęgnacja to nawyk, który mamy wszyscy, to wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak prawidłowo dbać o włosy.

Od niepamiętnych czasów widzimy w telewizji i hollywoodzkich filmach kinowych, jak kobiety i ludzie z długimi włosami mają minę ekstazy za każdym razem, gdy idą do fryzjera lub salonu kosmetycznego, aby umyć włosy.

Nie musisz jednak jechać do spa czy wydawać fortuny w salonie kosmetycznym, aby porządnie umyć włosy i poświęcić trochę czasu dla siebie.

Mycie włosów wykracza daleko poza zwykłe oczyszczanie. To może być nawet terapeutyczne. I choć może wydawać się, że trudno jest pomyśleć, że istnieją złe sposoby, to możesz być zaskoczony. Dlatego w tym artykule podzielimy się z Tobą kilkoma technikami - i powszechnymi błędami - dotyczącymi mycia włosów.

Czego nie należy robić podczas mycia włosów

Jak wspomnieliśmy wcześniej, istnieje kilka powszechnych mitów, błędów i złych praktyk, które zwykle popełniamy podczas mycia włosów, albo z niewiedzy, rutyny lub obu.

 • Szamponowanie wyłącznie włosów: Wbrew pozorom, skóra głowy jest tak naprawdę tą częścią ciała, która potrzebuje szamponu najbardziej, dużo bardziej niż same włosy. To właśnie ta część ma tendencję do gromadzenia największej ilości oleju, natomiast końcówki z czasem stają się znacznie bardziej suche i odwodnione. Skoncentruj się na oczyszczeniu skóry głowy, a do spłukiwania użyj letniej wody.

 • Agresywne mycie: Mycie, choć dokładne, nie musi być ostre. Przejdź od nasady do końcówek włosów w delikatny i przyjazny sposób, używając palców i dłoni. Nigdy nie szoruj skóry głowy paznokciami, ponieważ może to spowodować skaleczenia i przyciągnąć infekcje. Włosy są znacznie bardziej wrażliwe, gdy są mokre, więc będą podatne na splątanie lub złamanie, jeśli będziesz zbyt agresywna, a także na osłabienie mieszków włosowych.

 • Stosowanie odżywki na skórę głowy: Ważne jest, aby nigdy nie stosować odżywki na skórę głowy, ponieważ będzie to tylko służyć do uczynienia korzeni włosów znacznie bardziej tłuste. Jeśli chcesz nawilżyć swoje włosy, powinnaś pracować od środka do końcówek włosów. Jak już wcześniej wspomniano, końcówki są najbardziej suchą częścią włosów i potrzebują najwięcej nawilżenia, dlatego powinniśmy skupić się bardziej na tej części i pozostawić odżywkę na dłużej.

 • Szampon dwa razy: Istnieje mit, że przed przejściem na odżywkę należy dwukrotnie umyć włosy szamponem. Ten mit został prawdopodobnie utrwalony przez producentów szamponów, ponieważ nie ma za nim żadnej prawdziwej przyczyny. Dwukrotne mycie włosów pozbawi je całego naturalnego oleju, co będzie miało na nie negatywny wpływ i może je uszkodzić. O ile włosy nie są bardzo tłuste i nie czujesz, że jedno mycie nie wystarczyło, by je usunąć, nie powinnaś myć włosów więcej niż raz.

 • Zmyć odżywkę ciepłą wodą: Najlepszym sposobem na usunięcie odżywki będzie stanięcie pod prysznicem w czasie przepływu zimnej wody. Zimna woda pomoże zamknąć łuski włosa i zamknąć wilgoć, co sprawi, że włosy nie będą już wchłaniać wilgoci z otoczenia i pomoże zapobiec ich puszeniu się.

 • Pocieranie włosów ręcznikiem, aby je wysuszyć: Jednym z najczęstszych błędów, jeśli chodzi o suszenie naszych włosów, jest pocieranie ich ręcznikiem po wyjściu spod prysznica. Zamiast tego powinniśmy dać mu kilka delikatnych pociągnięć ręcznikiem, aby usunąć nadmiar wody i nic więcej. Po tym czasie powinniśmy pozwolić naszym włosom wyschnąć naturalnie.

Jak prawidłowo myć nasze włosy?

Teraz, gdy wiemy, czego unikać podczas mycia i suszenia włosów, porozmawiajmy o najlepszych praktykach, aby uniknąć uszkodzeń i sprawić, że będzie to satysfakcjonujące doświadczenie:

 1. Dokładne spłukiwanie: Pamiętaj, aby dokładnie spłukać włosy przed umyciem ich szamponem. Szampon lepiej się pieni, gdy włosy są mokre. Do tego rozprowadza się równomiernie. Ponadto, dokładne zwilżenie włosów przed umyciem pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze, ponieważ zauważysz, że nie będziesz musiała stosować tak dużej ilości szamponu.

 2. Najpierw spłucz letnią wodą: do pierwszego płukania włosów użyj letniej wody. Pomoże to otworzyć łuski włosów, dzięki czemu szampon będzie mógł wniknąć głębiej i usunąć cały brud i olej z włosów. Pomoże to również wchłonąć oleje i wilgoć z odżywki.

 3. Wymieszaj szampon z wodą: Jak wspomnieliśmy w sekcji dotyczącej powszechnych błędów, skóra głowy ma kluczowe znaczenie. Szampon nie powinien być jednak nigdy nakładany bezpośrednio na skórę głowy, a raczej mieszany z wodą. Pozwoli to na równomierne rozprowadzenie szamponu na skórze głowy, a także na użycie mniejszej ilości szamponu niż przy bezpośrednim nakładaniu.

Jak widzisz, nie musisz być ekspertem, ani wydawać fortuny i oczyszczać całego swojego harmonogramu, aby mieć zdrowe, czyste i lśniące włosy. Stosując się do tych prostych kroków, Twoje doświadczenie z myciem włosów już nigdy nie będzie takie samo.

Możesz być również zainteresowany:

 1. Kolorymetria do stosowania we włosach i dla fryzjerów
 2. Stopnie uniesienia do cięcia włosów
 3. Sprzęt, który musisz mieć w swoim salonie
 4. System dla salonów fryzjerskich

Komentarze (0)

O serwisie

Obszerna wiedza związana z męską pielęgnacją twarzy

Jakich produktów używać do codziennego golenia?
Jak bezpiecznie się golić?
Jakie błędy popełniamy podczas golenia się?

Zadbaj o siebie razem z nami

 

Kontakt

kontakt@szefwszystkichszefow.pl

Galeria