DIY, czyli jak zrobić wodę po goleniu?

Woda po goleniu w formie prostego alkoholowego przepisu będzie najprostszym do realizacji kosmetykiem i będzie można go samemu w warunkach domowych spokojnie przygotować.

Pewnie wiele osób wie, że w wodach po goleniu tych sklepowych znajdować się będzie wiele podrażniających składników. Jeśli ktoś ma wrażliwą i podatną na zacięcia skórę będzie mógł doprowadzić do tego, ze w organizmie te szkodliwe składniki zaczynać się przez to pojawiać. Po goleniu musimy mieć więc taki płyn, który będzie w stanie złagodzić suchość skóry i tym samym ułatwi gojenie, będzie jednocześnie ładnie pachnieć. Warto więc samemu taki płyn sobie przygotować.

Wystarczą nam takie składniki jak alkohol, woda destylowana, hydrolat oczaru wirginijskiego, gliceryna, alantoina, ałun czy olejek zapachowy.

Przygotowanie domowej wody po goleniu

Podstawą będzie oczywiście alkohol o mocy 90%. Taka moc oczywiście jest znacząca i nie każdemu będzie to odpowiadać, dlatego dobrze dodać wodę destylowaną, najlepiej taką chemicznie czystą, która musi być użyta do 24 godzin po otwarciu. Razem należy tych dwóch składników użyć około 60% całości płynu. Dalej dodajemy inne składniki, które będą między innymi decydować o zapachu naszej wody po goleniu i będą takim elementem, który sprawi, że ten nasz zapach będzie perfekcyjny.

Jeśli chodzi o oczar będzie to składnik, który ma działanie przeciwzapalne oraz przeciwutleniające a także przeciwbakteryjne, przeciwkrwotoczne, zmniejszy problem z krwawieniem oraz będzie miał także silne działanie ściągające. Będzie dobrze działać na cerę, która ma zamknięte pory. Jest to idealna propozycja, gdy chodzi o pielęgnację cery.

Alantoina

Gliceryna jest dodawana do kosmetyków bardzo często. Posiada ona właściwości nawilżające, może łagodzić podrażnienia i pozwoli na szybsza regenerację skóry, może również zmniejszyć zrogowacenia skórne, będzie się dobrze wchłaniać w skórę i dzięki temu ten poziom nawilżenia będzie rzeczywiście właściwy dla naszej skóry, na czym najbardziej powinno nam zależeć.

Alantoina

Alantoina to składnik, który ma mieć działanie łagodzące oraz regenerujące, będzie również skutecznie chronić przed stanami zapalnymi na skórze i to również powinno być brane pod uwagę. Ałun to minerał, który pochodzi z kryształu, który będzie się tworzył w momencie wietrzenia skał granitowych w ciepłym wilgotnym klimacie.

Kosmetyki po goleniu

Jest to taka propozycja, która powszechnie oceniana jest jako środek, który może skutecznie chronić przed podrażnieniami, ma również ograniczać krwawienie w momencie gdy dojdzie do zacięcia w trakcie golenia, dlatego warto na ten element także zwracać uwagę i można go dodać do swojej własnej wody po goleniu, by tak ograniczyć ten problem z zacięciami i efektami jakie będą z nich wynikać. Już niewielka ilość ałunu będzie takim dodatkiem, który sprawi, że właściwości płynu będą lepsze będzie on miał działanie antyspetyczne. Jeśli zależeć nam będzie również na ładnym uśmiechu będzie trzeba również pomyśleć o jakimś dodatku w postaci olejku eterycznego, oczywiście takim, który będzie dopasowany do naszych upodobań zapachowych.

O serwisie

Obszerna wiedza związana z męską pielęgnacją twarzy

Jakich produktów używać do codziennego golenia?
Jak bezpiecznie się golić?
Jakie błędy popełniamy podczas golenia się?

Zadbaj o siebie razem z nami

 

Kontakt

kontakt@szefwszystkichszefow.pl

Galeria