Jest Międzynarodowy Dzień Kobiet - więc świętujmy.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet, więc nie ma lepszego momentu, aby zwrócić uwagę na kobiety i barbering.

Kobiety za fotelem...Badania przeprowadzone przez The Bluebeards Revenge i British Barbers' Association pokazują, że kobiety chętniej niż kiedykolwiek biorą udział w konkursach barberskich. Dane pokazują, że 23% zgłoszeń do tegorocznego konkursu Britain's Best Shave stanowiły kobiety, w porównaniu do 8% w 2014 roku. Nick Gibbens, rzecznik The Bluebeards Revenge, częściowo przypisał tegoroczny wzrost walijskiemu fryzjerowi Sophie Collins, który dotarł do finału w Barber UK w 2017 roku, zanim przegrał z ostatecznym zwycięzcą Elvisem Gojkai.Sophie mówi: "Kiedy byłem na studiach, branża była zdominowana przez mężczyzn i nigdy nie widziałeś kobiecego fryzjera, ale w ciągu ostatnich dziesięciu lat zmieniło się to dramatycznie, a sektor jest teraz zalany najwyższej jakości kobietami strzygącymi i golącymi".

Oddzielne dane z Brytyjskiego Stowarzyszenia Barberów pokazują, że 18% zgłoszeń do jego konkursu British Barber of the Year 2018 to kobiety. Jest to pierwszy w historii rok, w którym w tym konkretnym konkursie pojawiła się jedna kobieta.

Kobiety na krześle...The Bluebeards Revenge ujawniło również, że 56% kobiet odwiedziło barbershop przynajmniej raz w ciągu ostatnich dwóch lat, w porównaniu z 32% w 2014 i 2015 roku. Pragnienie ostrzejszego i krótszego cięcia zostało wymienione przez 81% kobiet jako powód. Sophie Collins również przekonała się o tym na własnej skórze. "Niektóre z moich klientek opowiedziały mi historie o tym, że były przerażone prosząc o krótszą fryzurę w swoim zwykłym salonie fryzjerskim i że te zakłady mogą przekonać kobiety, że fryzura, której pragną, będzie wyglądała zbyt męsko. W moim salonie oferujemy zarówno fryzury w stylu barber - czyli bardzo ostre, przypominające strzyżenie maszynką - jak i długie, teksturowane fryzury. I żadna z tych fryzur nie jest zależna od płci - oferujemy naszym klientom fryzury, jakich pragną."

Zbyt wysokie koszty salonu fryzjerskiego również pojawiły się jako powód zmiany, wymieniło je 61%. Tom Chapman, wielokrotnie nagradzany fryzjer z Torquay, Devon, powiedział: "Dzisiaj kobiety mogą uzyskać lepszą krótką fryzurę w bardziej rozsądnej cenie, jeśli chodzi o pracę z klipsownicą. Jest to spowodowane obecną modą i trendami we fryzjerstwie męskim, gdzie stożki i fale są w modzie."

Komentarze (0)

O serwisie

Obszerna wiedza związana z męską pielęgnacją twarzy

Jakich produktów używać do codziennego golenia?
Jak bezpiecznie się golić?
Jakie błędy popełniamy podczas golenia się?

Zadbaj o siebie razem z nami

 

Kontakt

kontakt@szefwszystkichszefow.pl

Galeria