Profesjonalny fryzjer: wszystko, czego potrzebujesz, aby odnieść sukces

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Beauty
 3. Profesjonalny fryzjer: wszystko, czego potrzebujesz ...

Praca profesjonalnego stylisty jest pracą niezwykle kreatywną, ponieważ ich głównym obowiązkiem jest poprawa wizerunku swoich klientów. Aby wykonać fryzurę, stylista musi wziąć pod uwagę rodzaj włosów, a nawet cechy fizyczne osoby, której będzie doradzał, aby w zadowalający sposób spełnić oczekiwania klienta. Bycie fryzjerem to niesamowita i niezwykle wymagająca praca, która wymaga wiele poświęcenia, praktyki i zaangażowania, dlatego podzielimy się z Tobą wszystkim, co musisz wiedzieć, aby zostać najlepszym profesjonalnym fryzjerem.

Wydedukowanie fryzury, która najlepiej odpowiada potrzebom, wyglądowi i osobowości klienta oraz osiągnięcie jej z symetrią i umiejętnością to cel każdego dobrego fryzjera. Główną funkcją profesjonalnego fryzjera jest więc wzbogacenie doświadczenia związanego ze strzyżeniem poprzez udzielenie wyczerpujących porad.

Co powinieneś zrobić przed świadczeniem swoich usług?

Pierwszą rzeczą, jaką powinien zrobić dobry fryzjer, jest znajomość najnowszych trendów w modzie, a także repertuaru klasycznych stylów fryzjerskich.

Musi również znać cechy i zachowanie różnych typów włosów; ponieważ, wierzcie lub nie, każdy typ włosów generuje zachowanie, które wpływa na pracę strzyżenia, uzupełniając je lub utrudniając. Rozpoznawanie tych predyspozycji w rodzajach włosów jest niezbędną wiedzą dla profesjonalnego fryzjera, którą osiąga się, oprócz praktyki, poprzez naukę i eksperymentowanie.

Wreszcie, jeśli chodzi o wykorzystanie swoich umiejętności w praktyce, będziesz musiał mieć dobre umiejętności komunikacyjne w kontaktach z klientami, co pozwoli ci stworzyć więź i zidentyfikować ich życzenia i potrzeby.

Jak zostać profesjonalnym stylistą?

Aby zostać dobrym stylistą, należy nauczyć się fachu. Istnieją szkoły kosmetologii i kursy, w których możesz nauczyć się tej wszechstronnej sztuki, aby uzyskać certyfikat profesjonalnego stylisty. Podobnie jak każdy inny profesjonalista musi posiadać certyfikat, w niektórych częściach świata musisz uzyskać specjalną licencję, aby móc pracować jako stylista. Podobnie jak w przypadku innych dyscyplin, aby zostać profesjonalnym stylistą musisz wziąć udział w kursach szkoleniowych lub ukończyć konkretne, bardzo wymagające i rygorystyczne programy studiów.

Dobry kurs lub program kosmetologii może trwać od 6 do 18 miesięcy. W zasadzie uczą wszystkiego, co trzeba zrobić jako fryzjer, od cięcia po malowanie i stylizację włosów. Praktyki są niezbędne, a każdy praktykant zdobywa swoje umiejętności pracując bezpośrednio z klientami. W ten sposób kursanci, a także przyszli styliści, nie tylko zdobywają niezbędne umiejętności, ale także ćwiczą relację komunikacyjną stylista-klient.

Specjalistyczne studia na kierunku kosmetologia i stylizacja obejmują znacznie więcej niż poznawanie trendów i fryzur. Poznasz również narzędzia do makijażu uzupełniającego i delikatne relacje innych elementów, takich jak aplikacja dłoni i pielęgnacja skóry oraz jak to wszystko łączy się ze światem fryzur.

Podobnie dobry stylista musi opanować podstawy sztuk plastycznych, malarstwa i rysunku artystycznego, takie jak teoria koloru, a także techniki rozumienia fizjonomii, aby zrozumieć formy ludzkiego ciała, zwłaszcza twarzy. Stąd dostosowanie tych podstaw do procesu twórczego stylisty definiuje i wyróżnia pracę prawdziwie profesjonalnego stylisty.

Metody nauczania w tych programach są teoretyczne i praktyczne. A na różnych poziomach szkolenia, kursanci są nadzorowani przez wyszkolonych stylistów, co pozwala im poznać proces twórczy z pierwszej ręki.

Porady jak zostać lepszym stylistą

W świecie mody jest wielu stylistów, ale tylko ci najlepsi przebijają się do branży. Co zatem trzeba zrobić, aby znaleźć się w tym wybitnym gronie? Otóż oprócz znajomości narzędzi fryzjerskich i zastosowania ich w praktyce, dobrym stylistą będzie z pewnością ten, który bardzo dobrze radzi sobie z pracą pod presją i buduje dobre relacje interpersonalne ze swoimi klientami.

Aby pomóc Ci osiągnąć ten cel, jakim jest bycie wybitnym profesjonalnym fryzjerem, oto kilka wskazówek, które możesz stosować przez cały czas, niezależnie od tego, na jakim etapie kariery jesteś:

 • Będąc odpowiedzialnym za wygląd danej osoby zawsze istnieje ryzyko, że nie spełnimy jej oczekiwań. Praca stylisty jest kluczowa, ponieważ rozczarowująca fryzura jest naprawdę nie do naprawienia. Upewnij się, że to rozumiesz i włączasz jak najwięcej wiedzy w kształtowanie swojego klienta.

 • Najlepszy stylista to zawsze ten, który jest na bieżąco z najnowszymi trendami wmodzie. Pamiętaj, że zawsze znajdzie się klient, który poprosi cię o cięcie celebrytki, więc jeśli będziesz śledzić modę rok po roku, będziesz w stanie nadążyć za najgorętszymi spojrzeniami w branży kulturalnej.

 • Obcięcie włosów to nie tylko akt zmiany wyglądu, ale także jeden z wielu sposobów, w jaki ludzie gromadzą się, by cieszyć się dobrą rozmową. Profesjonalny fryzjer musi być z gruntu empatyczny i umieć połączyć dobry temat rozmowy z koncentracją, której wymaga cała praca zawodowa.

 • Zawsze dodawaj swój podpis do stylu fryzury, którą wykonujesz, oczywiście zawsze za zgodą klienta. Rozmowa jest zawsze najlepszym sposobem na zaangażowanie klienta w proces zmiany. Chodzi nie tylko o posiadanie osobistego podpisu pracy, który jest zauważalny w każdej wykonanej fryzurze, ale także o budowanie z czasem własnego stylu w kontaktach z klientami.

 • Sprawdź wszystkie szczegóły po wykonaniu pracy. Musisz być perfekcjonistą, gdy kończysz swoją pracę. W miarę jak będziesz dbał o każdy szczegół, Twoje dzieło będzie coraz bardziej doskonałe. A Twój klient zauważy ogromne zaangażowanie w jego i Twoją własną pracę.

 • Jeśli chodzi o bycie na bieżąco, to koniecznie trzeba stale uczestniczyć w sympozjach, spotkaniach, targach czy forach poświęconych modzie. To właśnie tam znajdziesz nie tylko wiedzę, ale również wiele inspiracji. Zawsze otaczaj się najlepszymi.

Pięć najlepszych szkół dla stylistów na świecie

Jak podkreślaliśmy, szkolenia są podstawą w karierze profesjonalnej stylistki. W Ameryce Łacińskiej istnieje duża liczba szkół, w których można zdobyć niezbędne umiejętności, aby stać się najlepszym. Oto kilka zaleceń:

W Argentynie:

 • Instituto Argentino de Peluqueria (IAP).

 • Szkoła Stylistów Rosales.

 • ICES lub Instituto para la Capacitación estética.

W Chile:

 • Faundez Professional.

 • Mario Mezza- Szkoła fryzjerów i stylistów Chile.

W Kolumbii:

 • Mariela Beauty School.

W Kostaryce:

 • Akademia Urody Dimecha.

 • IECSA- Instytut Profesjonalnej Edukacji Piękności.

W Meksyku:

 • Akademia CREA.

 • Szkoła Urody i Stylizacji D'Aaron.

 • Akademia Księżniczki.

 • Akademia Af Bellísima.

W Peru:

 • PIVOT- POINT.
 • Devale- Superior School of Beauty.

Pamiętaj, że niezależnie od podjętej decyzji, powinieneś wiedzieć, że tylko odpowiednia wiedza i praktyka pozwolą Ci stać się profesjonalnym stylistą, jakim chcesz być. Nie skąp, stosuj się do naszych zaleceń i osiągnij swój cel.

Zostań stylistką, którą zawsze chciałaś być.

Możesz być również zainteresowany:

 1. Profesjonalna koloryzacja włosów
 2. Jak zrobić cięcie typu fade
 3. Agenda fryzjerska

Komentarze (0)

O serwisie

Obszerna wiedza związana z męską pielęgnacją twarzy

Jakich produktów używać do codziennego golenia?
Jak bezpiecznie się golić?
Jakie błędy popełniamy podczas golenia się?

Zadbaj o siebie razem z nami

 

Kontakt

kontakt@szefwszystkichszefow.pl

Galeria