Poznaj Neala Tonera, właściciela JFH Social i The Salon Coach.

Właściciel salonu fryzjerskiego Neal Toner przezwyciężył mroczne czasy i odnalazł świeże podejście do życia, które sprawia, że odnoszenie sukcesów i prosperowanie jest łatwe. Teraz zorganizował mistrzowski kurs biznesu, aby przekazać swoje odkrycia innym właścicielom salonów fryzjerskich, więc MB złapał Neala pomiędzy sesjami CrossFit i planowaniem celów, aby dowiedzieć się więcej.

Opowiedz mi trochę o swoim pochodzeniu...

Rozpocząłem swoją przygodę z fryzjerstwem 11 lat temu w małym nadmorskim miasteczku w County Down w Irlandii. To było zanim fryzjerstwo stało się modne czy cool. Obcinanie włosów przychodziło mi naturalnie. Pracowałem w naprawdę tradycyjnym salonie, ale dostrzegłem potrzebę stworzenia czegoś dla młodych ludzi. Mam to szczęście, że mój tata jest przedsiębiorcą, więc kiedy chciałem założyć własną firmę, bardzo mnie wspierał. Byłam przekonana, że mi się uda i szybko odniosłam sukces. JFH Social ma sklep tutaj w Newcastle i jeden w Belfaście. Cały czas mamy pełne obłożenie.

Jak opisałabyś swoją podróż w kierunku rozwoju osobistego?

Zaczęło się od chwili oświecenia. Zaczęłam swój biznes młodo, w wieku 22 lat. Uwielbiałam strzyc włosy, ale nagle okazało się, że prowadzę bardzo zajęty sklep i musiałam stać się biznesmenem. Zaczęłam zmagać się z niepokojem, a potem zaczęłam mieć ataki paniki około 10 rano w każdą sobotę, kiedy sklep był przepełniony. Czułem się tak, jakbym był obejmowany przez wielkiego mężczyznę i nie mogłem oddychać. Więc pewnej soboty nie mogłam sobie poradzić i zadzwoniłam do mojej ciotki Deirdre Maguire, która jest najlepszym trenerem życia. Przyszła prosto do sklepu i dała mi pięć minut EFT, które jest leczeniem działającym na punkty nacisku w ciele. Mogę to opisać tylko jako doświadczenie poza ciałem. Czułam jak ciśnienie po prostu znika. Zaciekawiło mnie to niesamowicie i z czasem zacząłem pracować z Deirdre, aby odkryć podstawowe przyczyny i uzdrowić wszelkie traumy z przeszłości.

Krótko mówiąc, gdy doświadczamy życia, zaczynamy opowiadać sobie historię i tworzymy system przekonań na swój temat. Nie zdałem mojej 11 plus i zacząłem opowiadać sobie historię o porażce. Wyczyszczenie starego skryptu oznaczało, że mogłam dojść do miejsca spokoju i zbudować nową wizję mojej przyszłości. Praktykuję medytację mindfulness, która uczy cię po prostu być obecnym. To działa tak dobrze w salonie fryzjerskim, ponieważ kiedy jestem z klientem, jestem z nim w 100%. Każdemu klientowi przynoszę najlepszą wersję siebie, jaką potrafię. Mam to szczęście, że przez ostatnie pięć lat dużo podróżowałam po Wielkiej Brytanii, aby edukować, podzieliłam się umiejętnościami z ponad 20.000 ludzi i w większości mieli oni ten sam problem. Brak wizji i brak spokoju. To może wydawać się woo woo, ale te dwie rzeczy równają się sukces. Założyłem teraz grupę mastermind dla właścicieli firm, aby pomóc ludziom w coachingu. Chcę im pomóc prowadzić zespół z autorytetem, tworzyć wolność i zdrowie oraz skalowalny biznes.

Jakie są trzy kluczowe zachowania, które spowodowały największą zmianę w ciągu ostatnich kilku lat?

Moje codzienne nawyki osiągania sukcesu... jeśli nie masz codziennego planu lub rytuału, który zoptymalizuje Twoją wydajność, to ktoś lub coś podsunie Ci taki plan. Robię treningi Crossfit i dbam o swoje odżywianie, ale jedną z głównych rzeczy jest znalezienie swojego "dlaczego". Młodzi fryzjerzy patrzą na swoich idoli i bohaterów i myślą, że chcą mieć to, co ci ludzie, ale nie myślą o tym "dlaczego". Innym zalecanym przeze mnie zachowaniem jest odłożenie na bok mediów społecznościowych, trzymanie się z dala od negatywnych wiadomości... Pozbawiają one nas energii i obniżają poziom serotoniny i oksytocyny.

Jak myślisz, co jest największym wyzwaniem dla fryzjera?

Uzyskanie jasności co do ich WŁASNYCH CELÓW. Dla mnie i mojego zespołu było to ogromne wyzwanie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Zachęcam ich do zadawania sobie pytań dotyczących ich celu, takich jak "Jak będę się czuł, kiedy go osiągnę?". Następnie po tym muszą zastanowić się, jak to uczucie pasowało do rzeczywistości.

Jakie są Twoje plany na przyszłość?

Rozwijanie moich dwóch sklepów i uruchomienie mojego biznesu oraz platformy life coacha w lipcu. Blokada była dla mnie darem, ponieważ miałam czas, aby pracować nad zapewnieniem prawdziwej, ustrukturyzowanej pomocy, która zrobi różnicę.

Śledź @the_salon_coach lub odwiedź www.nealtoner.com

Ten wywiad pierwotnie ukazał się w 27 numerze Modern Barber. Możesz przeczytać to wydanie w całości tutaj.

Powiązane historie

Nowe zasady dotyczące zakrywania twarzy przez klientów

Jak postawić stopę w drzwiach branży

Kto pojawi się na Modern Barber Stage na Salon International 2020

Komentarze (0)

O serwisie

Obszerna wiedza związana z męską pielęgnacją twarzy

Jakich produktów używać do codziennego golenia?
Jak bezpiecznie się golić?
Jakie błędy popełniamy podczas golenia się?

Zadbaj o siebie razem z nami

 

Kontakt

kontakt@szefwszystkichszefow.pl

Galeria