Jak wyrobić pianę z mydła do golenia?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to banalne pytanie, ale nie do końca tak to wygląda. Przede wszystkim trzeba powiedzieć, dlaczego piana z mydła, skoro w sklepach są już gotowe pianki? Tutaj jest kilka powodów, które trzeba brać pod uwagę.

Mydło w kostce

Po pierwsze koszty – kostka mydła kosztuje niewiele a jednocześnie będzie w stanie wystarczyć na kilka miesięcy golenia się każdego dnia. Jednocześnie uzyskany efekt rekompensuje wszelkie trudności. Piana będzie gęsta i będzie można ją utrzymywać na skórze i na pędzlu, jednocześnie dobrze będzie się spłukiwać.

Oczywiście używanie mydła do golenia będzie wymagać od nas znalezienia bardzo dobrego pędzla do golenia, który to musi mieć sprężyste włosie. Niestety to wiąże się z wydatkami, ale z drugiej strony jak wybierzemy dobry pędzel będzie nam służył przez długie lata, więc to coś na kształt inwestycji.

Mydło w sztyfcie

Jeśli chodzi o mydła w formie sztyftu to są one przeznaczone dla tych osób, które chcą od razu bezpośrednio wyrabiać je na twarzy. Pocieramy twarz zwilżoną wcześniej sztyftem aż zostanie na niej odpowiednia ilość mydła a potem kolistymi ruchami pędzla będziemy wyrabiać pianę już do wymaganej konsystencji.

Wyrabianie piany

Proces wyrabiania piany jest oczywiście bardzo prosty. Wystarczy wykonywać koliste ruchy pędzla i w ten sposób nabierać odpowiednią ilość mydła. Maczamy pędzle razem z mydłem w ciepłej wodzie i następnie przygotowujemy pianę. W razie potrzeby będzie można dodać nieco wody i wyrabiamy pianę do momentu, w którym będzie ona już gęsta oraz tłusta. Ma być podobna do piany z białek, bitej śmietany.

Mydło do golenia

Taką pianę można nakładać na twarz kolistymi ruchami starając się jak najbardziej oblepić nią zarost. Następnie pociągnięciami przygotowujemy całą twarz w takiej pianie. Dobrze będzie potem odczekać kilka minut, by w tym czasie dać czas, by zarost nieco zmięknął. Po tych paru chwilach wszystko będzie gotowe i będzie można już rozpocząć proces usuwania takiego zarostu z naszej twarzy. Sprawa nie jest więc trudna i spokojnie damy sobie radę.

O serwisie

Obszerna wiedza związana z męską pielęgnacją twarzy

Jakich produktów używać do codziennego golenia?
Jak bezpiecznie się golić?
Jakie błędy popełniamy podczas golenia się?

Zadbaj o siebie razem z nami

 

Kontakt

kontakt@szefwszystkichszefow.pl

Galeria