5 Trendów w siłowni na 2019 r.

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro
  3. 5 Trendów w siłowni na 2019 r.

Rozpoczął się nowy rok, a zamiar wielu osób, by rozpocząć zdrowy styl życia, jest coraz większy. Podobnie jest z osobami, które wyznaczają sobie nowe cele związane z fitnessowym stylem życia, aby poprawić skład swojego ciała.

W tym sensie, jeśli masz siłownię, musisz być świadomy tego rodzaju ewentualności i zmian w zainteresowaniach swojej grupy docelowej. Dlatego istotne jest, aby Twoja siłownia nie tylko oferowała wysokiej jakości usługi, ale także, aby była zgodna z nowymi trendami w świecie fitness w swojej propozycji wartości.

Podobnie pamiętaj, że pozwala to nie tylko na dalsze zdynamizowanie rozwoju Twojej firmy z ilościowego punktu widzenia w postaci klientów i zysków, ale także przyczynia się do budowania tożsamości Twojej marki i postępującej lojalności klientów.

Stanie się fitnessową witryną odniesienia poprzez oferowanie innowacyjnych zajęć zgodnych z nowymi trendami jest zdecydowanie jednym z celów, które powinieneś mieć na uwadze w 2019 roku.

Oto 5 trendów w zajęciach lub rodzajach treningów, które siłownie będą miały w tym roku, więc nie wahaj się ich włączyć! W ten sposób będziesz oferował usługę, która odpowiada na zainteresowania Twojej społeczności, a dodatkowo przyczynia się do tego, że Twoja siłownia stanie się wzorcem w Twojej niszy rynkowej.

Szkolenie grupowe

Bez wątpienia zajęcia grupowe czy trening w grupie funkcjonalnej to jedne z głównych aktywności, które pozostaną w siłowniach w 2019 roku. Ten rodzaj szkoleń cieszył się w ostatnich latach dużą popularnością i ma być kontynuowany w tym roku.

Trening grupowy jest niezwykle atrakcyjny dla Twojej grupy docelowej, ponieważ z reguły pozwala na większą motywację zarówno w rozpoczęciu, jak i budowaniu nawyku aktywności fizycznej. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zacząć ćwiczyć i mają trudności z utrzymaniem motywacji.

Uwzględnij ten trend w swojej siłowni, włączając zajęcia funkcjonalne co tydzień i o różnych porach, z różnymi poziomami intensywności, aby przyciągnąć jak najszerszą publiczność.

Trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT)

Po drugie, HIIT (High Intensity Interval Training) to jedna z aktywności fitness, która nadal będzie dominować w 2019 roku. Ten rodzaj treningu jest niezwykle skuteczny, ponieważ łączy bardzo intensywne okresy aktywności z krótkimi przerwami.

Ten rodzaj treningu trwa zwykle nie dłużej niż 25 minut w sumie, co oznacza, że można uzyskać bardzo dobre wyniki w krótkim czasie, zwłaszcza dla tych, którzy szukają utraty tłuszczu lub utrzymania.

Zalecamy, aby Twoja siłownia oferowała ten rodzaj aktywności fizycznej jako trening grupowy (na poziomie wspólnych zajęć) lub z coachingiem indywidualnym. Z drugiej strony, istotne jest, aby klienci, którzy zdecydują się na uprawianie tej aktywności, mieli niezbędny nadzór, ponieważ HIIT musi być wykonywany z perfekcyjnym technicznym wykonaniem, aby uniknąć kontuzji. Upewnij się, że Twoja siłownia ma trenerów wyspecjalizowanych tylko w tego typu treningach i pielęgnuj swoją propozycję wartości.

Trening z masą ciała

Ten rodzaj aktywności fizycznej polega na wykorzystaniu masy własnego ciała do wzmocnienia mięśni, bez konieczności stosowania wszelkiego rodzaju maszyn, ciężarków czy innego dodatkowego sprzętu. Jedną z jego zalet jest to, że można go wykonywać w dowolnym miejscu; jest również idealny dla osób, które nie są przyzwyczajone do bardzo intensywnej aktywności fizycznej lub nie są obeznane z używaniem ciężarów i maszyn.

Włączenie tego typu aktywności do swojej oferty zajęć, wraz z trenerem, który może poprowadzić osoby, które chcą zacząć, i uchwycić szeroki zakres klientów, ponieważ działa zarówno dla osób, które chcą stracić tłuszcz, jak i tych, którzy chcą zyskać masę mięśniową lub utrzymać formę.

Szkolenie dla osób starszych

Z drugiej strony wiemy, że zainteresowanie zdrowym trybem życia coraz częściej przekracza granice wieku. W tym sensie ważnym trendem w tym roku w świecie fitness będą programy treningowe zaprojektowane specjalnie dla starszych dorosłych.

Programy takie często obejmują zajęcia o niskiej intensywności, połączone z zajęciami pomagającymi w relaksacji i koncentracji.

Idealnym rozwiązaniem jest włączenie tej opcji do usług Twojej siłowni, ponieważ jest to okazja do rozwoju Twojej społeczności i przyciągnięcia nowej niszy, której być może nie brałeś pod uwagę.

Joga

W świecie, w którym stres jest na porządku dziennym, oferowanie przestrzeni do osobistego spotkania i relaksu poprzez aktywność fizyczną jest niezwykle istotne. W tym sensie joga nadal będzie jedną z głównych aktywności poszukiwanych w każdej siłowni. Jego społeczność jest szersza niż mogłoby się wydawać, ponieważ jest to dyscyplina, po którą sięgają nie tylko osoby bardzo aktywne fizycznie, ale również dostosowuje się do tych, którzy szukają aktywności bardziej nastawionej na dobre samopoczucie.

Kolejną specyfiką w praktyce jogi jest to, że nie zna ona ograniczeń wiekowych ani płciowych, więc skierowana jest do dość szerokiej społeczności.

Koniecznie włącz do swojej siłowni zajęcia z jogi dostosowane do trendów i oferujące różne poziomy: m.in. podstawowy, wielopoziomowy, joga z pilatesem, hot joga. Warto śledzić media społecznościowe, ponieważ wielu influencerów włączyło tę aktywność jako część swojego stylu życia, a ich zainteresowania łączą się z zainteresowaniami Twojej społeczności.

Podsumowując, jeśli chcesz, aby Twoja siłownia wzmacniała lojalność klientów i rosła ilościowo, włącz te 5 zajęć fitness do swojej oferty i miej oko na nowe, które mogą pojawić się w ciągu roku.

Komentarze (0)

O serwisie

Obszerna wiedza związana z męską pielęgnacją twarzy

Jakich produktów używać do codziennego golenia?
Jak bezpiecznie się golić?
Jakie błędy popełniamy podczas golenia się?

Zadbaj o siebie razem z nami

 

Kontakt

kontakt@szefwszystkichszefow.pl

Galeria