Fryzjerzy i barberzy "ponownie otworzą działalność 12 kwietnia" w Anglii

Premier Boris Johnson ogłosił, że sklepy, salony fryzjerskie, siłownie i restauracje na świeżym powietrzu zostaną ponownie otwarte 12 kwietnia w Anglii, jeśli spełnione zostaną ścisłe warunki, zgodnie z planami przedstawionymi przez premiera. Tymczasem w Szkocji, data 26 kwietnia została ogłoszona.

Premier Boris Johnson przedstawił swój czteroetapowy plan uwolnienia Anglii z zamknięcia w Izbie Gmin o 15:30 22 lutego.

Boris Johnson mówi, że jego mapa drogowa będzie "ostrożnie, ale nieodwracalnie" złagodzić ograniczenia w Anglii. Zagrożenie Covid-19 pozostaje "znaczne", mówi. Kontynuuje, że żadna szczepionka nigdy nie może być w 100% skuteczna.

Plan czterech kroków

Nowy czteroetapowy plan złagodzenia zamknięcia może zobaczyć zamknięcie (i wszystkie prawne ograniczenia kontaktów społecznych) zniesione do 21 czerwca.

Wymaga on przeprowadzenia czterech testów na szczepionkach, wskaźnikach infekcji i nowych wariantach koronawirusów, które muszą być spełnione na każdym etapie. Boris zakończył swoje oświadczenie wyjaśniając, że rząd opublikuje plan postępowania z lokalnymi ogniskami choroby i wariantami niepokojącymi w przyszłym miesiącu. Zakończył swoje oświadczenie mówiąc, że "ważne jest, aby być ostrożnym i pokornym w obliczu wirusa. Ale koniec jest w zasięgu wzroku".

Kluczowe daty w marcu:

  • Od 8 marca - Wszystkie szkoły będą otwarte z dozwolonymi sportami i zajęciami pozaszkolnymi na świeżym powietrzu. Rekreacja w miejscach publicznych na świeżym powietrzu - takich jak park - będzie dozwolona między dwiema osobami.
  • Od 29 marca - zniesiona zostanie zasada "zostań w domu". Dozwolone będą zgromadzenia na świeżym powietrzu sześciu osób lub dwóch gospodarstw domowych. Przyjmuje się, że będzie to obejmować zgromadzenia w prywatnych ogrodach. Otwarte zostaną ponownie obiekty sportowe na świeżym powietrzu, takie jak korty tenisowe czy boiska do koszykówki, a zorganizowane zajęcia sportowe dla dorosłych i dzieci, takie jak piłka nożna, będą mogły się odbywać.

Drugi krok nastąpi od 12 kwietnia , kiedy ...

  • Otwarte zostaną nieuciążliwe punkty sprzedaży detalicznej, w tym salony fryzjerskie (i fryzjerzy!) oraz budynki publiczne, takie jak biblioteki i muzea.
  • Miejsca na świeżym powietrzu, takie jak restauracje serwujące alkohol, ogródki piwne, ogrody zoologiczne i parki rozrywki mogą zostać otwarte
  • Kryte obiekty rekreacyjne, takie jak baseny i siłownie mogą być otwarte
  • Samodzielne zakwaterowanie wakacyjne, takie jak samodzielne wyżywienie i kempingi

Inne kluczowe daty

17 maja - Większość ograniczeń na zewnątrz zostanie zniesiona, z zastrzeżeniem limitu 30 osób. Jest to punkt, w którym będzie można zobaczyć swoich przyjaciół i rodzinę w pomieszczeniach zamkniętych, pod warunkiem spotkania dwóch gospodarstw domowych. Puby i restauracje w pomieszczeniach będą również mogły być otwarte - wraz z kinami, teatrami, stadionami sportowymi i niektórymi innymi miejscami.

Od 21 czerwca - wesela mogą być ponownie otwarte

Branża ślubna, która dotyka wielu specjalistów od uwodzenia i fryzjerów, będzie mogła być ponownie otwarta od 21 czerwca. W tym momencie wszystkie ograniczenia w kontaktach społecznych powinny zostać zniesione, a Boris dodał, że duże wydarzenia, takie jak wesela, powinny być w stanie się odbyć.

Sytuacja w pozostałej części Wielkiej Brytanii

Pierwsza minister Szkocji Nicola Sturgeon ujawniła 23 lutego, że od poniedziałku 26 kwietnia przywrócony zostanie w Szkocji pięciostopniowy system przepisów dotyczących koronawirusów. Byłby to również czas, w którym zakłady fryzjerskie i barbershopy zaczęłyby ponownie otwierać swoje drzwi.

Blokada w Walii będzie trwała przez kolejne trzy tygodnie, co najmniej do połowy marca, ogłosił walijski rząd. Salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz spa w Walii pozostaną zamknięte.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne w Irlandii Północnej pozostają zamknięte co najmniej do 1 kwietnia, ponieważ blokada COVID-19 została przedłużona. Pierwsza minister Arlene Phillips ogłosiła 18 lutego, że restrykcje związane z blokadą w całej Irlandii Północnej zostaną przedłużone do 1 kwietnia.

Czytaj dalej

Nagrody Modern Barber 2021 - Zgłoszenia są otwarte

Zapytaj Pana Millsa: Jak rekrutować dobrze wyszkolonych barberów?

Przychody salonów fryzjerskich i barberskich spadają o 45%.

Komentarze (0)

O serwisie

Obszerna wiedza związana z męską pielęgnacją twarzy

Jakich produktów używać do codziennego golenia?
Jak bezpiecznie się golić?
Jakie błędy popełniamy podczas golenia się?

Zadbaj o siebie razem z nami

 

Kontakt

kontakt@szefwszystkichszefow.pl

Galeria