Jaka jest wartość zatrudniania praktykantów?

Nie ma dnia, aby fryzjerzy nie narzekali na jakość umiejętności kandydatów do pracy, więc zatrudnienie praktykanta w Twoim salonie fryzjerskim może być sposobem na pielęgnowanie następnego pokolenia.

Jednak wzrost liczby intensywnych kursów, które nie są poparte uznanymi kwalifikacjami, nie pomaga w walce z niedoborem umiejętności. W końcu jakość wymaga czasu.

MB rozmawiało z Edwardem Hemmingsem, specjalistą od męskich fryzur, pedagogiem i właścicielem Alan d Hair - szkoły w centrum Londynu, która od trzech dekad oferuje edukację w zakresie fryzjerstwa.

Edward mówi: "Praktyki zawodowe są siłą napędową naszej branży. W ten sposób fryzjerzy budują dziedzictwo i dzielą się swoją niesamowitą wiedzą, pomagając naszym młodszym uczniom poczuć się częścią naszego dziedzictwa.

"Daje to Twojemu salonowi jasny plan sukcesji na rzecz rozwoju, a także buduje lojalność. Lojalność klientów wobec fryzjera, lojalność fryzjerów wobec pracodawcy i lojalność wewnątrz zespołu. Demonstrowanie, że inwestujesz swój czas i energię w przyszłość swojego sklepu, pomaga również pokazać Twój profesjonalizm.

"Myślę, że istnieje ogromna percepcja, że praktyki są bardzo trudne i kosztowne dla pracodawcy, ale w rzeczywistości istnieje jasna, ustrukturyzowana ścieżka i masa wsparcia zarówno pod względem szkoleniowym, jak i finansowym".

Oto podstawy dotyczące sprawdzania faktów na temat praktyk zawodowych

  • Praktykant musi być zatrudniony - tak jak na liście płac.
  • Możesz zatrudnić praktykanta w wieku od ukończenia szkoły wzwyż.
  • Musisz płacić praktykantowi odpowiednią pensję dla jego wieku. W tej chwili jest to £3.90 za godzinę przez pierwszy rok (niezależnie od wieku), następnie £4.35 za godzinę dla osób poniżej 18 roku życia, £6.15 za godzinę dla osób w wieku 18-20 lat i £7.70 za godzinę dla osób powyżej 21 roku życia.
  • Praktykant powinien być zatrudniony na minimum 30 godzin tygodniowo i maksymalnie 40 godzin tygodniowo. Co najmniej 20% tego czasu musi stanowić szkolenie poza miejscem pracy.
  • Musisz znaleźć lokalnego dostawcę usług szkoleniowych i zapisać się do niego. Dostawcy szkoleń, tacy jak Alan d, będą monitorować szkolenie, podpisywać moduły NVQ i przygotowywać uczniów do "Oceny końcowej". Upewnij się, że twój dostawca szkoleń korzysta z wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych asesorów. To właśnie Twój dostawca szkoleń ma relacje z organem przyznającym kwalifikacje i to on zapewni ich uzyskanie.
  • Praktyka w zawodzie fryzjera będzie trwała co najmniej 13 miesięcy, a bardziej prawdopodobne jest, że potrwa 15 miesięcy.

Edward zaleca, aby nie spieszyć się ze znalezieniem dostawcy usług szkoleniowych. Nie kieruj się wyłącznie opiniami online, spróbuj porozmawiać z absolwentami lub uczniami z przeszłości.

Edward regularnie publikuje posty na tematy związane z edukacją i wyzwaniami, przed którymi mogą stanąć pracodawcy (i osoby uczące się). Śledź @alandhair, aby zobaczyć jego posty VLOG, zobacz poniżej. Edward jest szczęśliwy, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania dla fryzjera, więc po prostu upuść go DM.

O serwisie

Obszerna wiedza związana z męską pielęgnacją twarzy

Jakich produktów używać do codziennego golenia?
Jak bezpiecznie się golić?
Jakie błędy popełniamy podczas golenia się?

Zadbaj o siebie razem z nami

 

Kontakt

kontakt@szefwszystkichszefow.pl

Galeria