Ile kosztuje golenie?

Golenie z użyciem żyletek i tworzonej ręcznie piany to tańsze rozwiązania niż nożyczki wieloostrzowe i piana z puszki. W ciągu pięcu lat będzie można zaoszczędzić na tym nawet powyżej 1600 złotych i co ciekawe będziemy mieli dokładne, komfortowe golenie.

Zestawienie takie będzie opierać się na założeniu, że metody te będą zapewniać między innymi doskonały efekt finalny. Dlatego w przypadku golenia nożykami będzie się zakładać trzy przejścia w czasie jednego golenia. Pomimo, że po goleniu nożykiem skóra będzie wymagać również dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych nie będzie tutaj uwzględnionych kosztów jakie mogą być z tym związane.

Koszt golenia nożykami wieloostrzowymi

Mieliśmy już testowanych wiele różnorakich jednorazówek i takich droższych jak i takich tańszych czy tych najnowszych najbardziej rozbudowanych. Nawet przy użyciu tych najdroższych udało się je używać maksymalnie przez 20 dni. Koszt jednego takiego nożyka przy zakupie 8 sztuk to i tak aż 15 złotych, co będzie dawało rocznie golenie za 273 złote. Na allegro będzie można kupić taniej, ale w większości przypadków będziemy mieli tam przygotowane podróbki i ten zakup nie ma żadnego sensu.

Koszt golenia żyletkami

Golenie żyletką również będzie wymagać od nas specjalnych maszynek. Najtańsza kosztować będzie kilka złotych zaś najdroższa nawet około 800 złotych. W porównaniu uwzględniono tutaj maszynkę i pędzel dobrej jakości w kosztach 320 złotych. Dodatkowo w tym zestawie mamy również specjalny stojak. Zakładając roczną amortyzację 64 złotych mamy element, który sprawi, że ten sprzęt i tak się zwróci, ale trzeba pamiętać, że powinien dla nas pracować więcej niż przez pięć lat. Jedyne co będzie trzeba zmieniać po tych pięciu latach to niestety włosie. Przygotowane przez Gillette żyletki mogą nam służyć przez 4 dni golenia i kosztują one 38 groszy, rocznie będzie to 35 złotych. Można również kupić dokładniejsze ostrza z Japonii KAI, które pozwolą za 1,66 zł golić się 7 dni wiec koszt 87 złotych rocznie.

Ile kosztuje piana z puszki

Koszt piany to mniej więcej około 200 złotych rocznie. Jeśli chodzi o mydła to mamy bardzo duży wybór i także rozpiętość cen będzie znacząca. Jednak jest możliwość, by kupić sobie dobre włoskie mydło za około 10 złotych i będzie ono pracować przez 100 dni co rocznie pozwoli nam wydać około 37 złotych. Najdroższe mydła kosztują kilka razy więcej, ale i tak nie będą to aż tak wysokie koszty jak przy piankach.

Strzyżenie brody u profesjonalisty

Jeśli więc wybieramy jednorazową maszynkę i piankę z puszki mamy około 460 złotych rocznie przy tradycyjnym goleniu będzie to koszt około 136 złotych więc rocznie oszczędzamy ponad 320 złotych. I tak właśnie z roku na rok będziemy wyłącznie na tym zyskiwać. Co jednak jeszcze bardzo ważne to fakt, że takie golenie z profesjonalną żyletką daje okazję do dokładniejszego golenia. Można więc zauważyć, że decyzja o zastosowaniu takiego rozwiązania jest rzeczywiście doskonała i będzie można wyłącznie cieszyć się tym że w końcu każdego dnia nasza twarz będzie idealnie gładka i będziemy ze swojego golenia zadowoleni.

O serwisie

Obszerna wiedza związana z męską pielęgnacją twarzy

Jakich produktów używać do codziennego golenia?
Jak bezpiecznie się golić?
Jakie błędy popełniamy podczas golenia się?

Zadbaj o siebie razem z nami

 

Kontakt

kontakt@szefwszystkichszefow.pl

Galeria