Golenie żyletką – typowe błędy początkujących adeptów sztuki

Złe przygotowanie zarostu przed goleniem?

Jego zmiękczanie powinno trwać około 3 minut. Ten proces musi potrwać.

Sucha piana z małym poślizgiem

Piana powinna być wilgotna, ale nie powinna ociekać z twarzy. Jeśli trudno jest uzyskać taki efekt, należy dodać do piany odrobinę lanoliny lub gliceryny.

Słaby poślizg oferowany przez mydło

Osoby początkujące powinny używać marek mydła oferującego bardzo wysoki poślizg, czyli przede wszystkim marek Cella i Figaro lub Lebelle, RazoRock i Strop Shoppe, w których znajduje się dodatek gliceryny.

Duży docisk maszynki do skóry

Golenie nie wymaga dużego nacisku na skórę. Warto jest zakupić cięższą maszynkę, którą łatwiej będzie operować z niewielkim naciskiem.

Zbyt duży kąt natarcia ostrza

Zazwyczaj spowodowane jest to bardzo wysokim uchwytem na rączce maszynki. Należy umieścić rękę trochę dalej na jej rączce i poluzować uchwyt.

Zbyt wiele kontaktów żyletki z tym samym miejscem na twarzy skutkujące powstaniem podrażnień

Ilość kontaktów powinna być jak najmniejsza i należy starać się nie golić kilkakrotnie w tym samym miejscu. Gładkość jest w większej mierze zależna od techniki niż od wielokrotnego powtarzania i poprawiania czynności, przez co należy przede wszystkim skupić się na jej dopracowaniu i cierpliwie obserwować poprawiające się rezultaty przy kolejnych goleniach.

Podrażnienia wywoływane zbyt ostrą żyletką

Ostrzejsza żyletka to potencjalnie lepszy efekt golenia, ale równocześnie większe ryzyko powstania podrażnień. Osoby mnij wprawne powinny korzystać z maszynek o mniejszej ostrości, średniej lub niskiej, na przykład marek Derby Extra lub Super Platinum.

Podrażnienia spowodowane tępą żyletką

Żyletki niskiej jakości, na przykład BiC oraz Wilkinson, mogą powodować podrażnienia, jeśli technika golenia nie jest idealna. Należy wymienić je na produkty wyższej jakości do czasu poprawy techniki lub na stałe.

Perfekcyjne golenie

Niedokładności i podrażnienia wywoływane szybkim goleniem

Golenie może być wykonane bardzo szybko, ale wymaga to odpowiedniej techniki i bardzo ostrych żyletek, niezalecanych osobom początkującym. Na początku należy golić się bardzo powoli, w trzech przejściach trwających po 2 minuty każde i nie należy zapominać o trwającym około 3 minut wstępnym nawilżeniu.

O serwisie

Obszerna wiedza związana z męską pielęgnacją twarzy

Jakich produktów używać do codziennego golenia?
Jak bezpiecznie się golić?
Jakie błędy popełniamy podczas golenia się?

Zadbaj o siebie razem z nami

 

Kontakt

kontakt@szefwszystkichszefow.pl

Galeria