Jak się golić prostą brzytwą

Jak się golić prostą brzytwą Jeśli zastanawiałeś się nad tym jak to jest z tą prostą brzytwą, to zobacz ten filmik od West Coast Shaving. W tym filmie "Golenie 101" Jared dostaje pierwszą lekcję jak się "poderżnąć gardło" od eksperta od golenia prostą brzytwą, Matta. (Nie martw się, nie ma krwi).

Krok 1: Przygotuj maszynkę Zacznij od maszynki, która jest gotowa do golenia. Twoja maszynka powinna być ostra (wyostrzona). Powinna być również ostrzona (usuń przebarwienia i drobne zadrapania).

Krok 2: Przygotuj skórę Upewnij się, że stworzyłeś ładną ochronną pianę - w kubku/ misce/ na twarzy. Może być trudno utrzymać dobrze nawilżoną pianę, kiedy uczysz się tej nowej techniki, więc nie bój się zatrzymywać i ponownie nakładać pianę w miarę postępów.

Krok 3: Trzymaj maszynkę Prostą maszynkę do golenia trzyma się na styku ostrza i łuski (rączki). Umieść dwa palce (wskazujący i środkowy) na tang (metalowa część ostrza najbliżej łuski). Umieść kciuk pod tangiem, aby zakończyć chwyt dwoma palcami. Palec serdeczny pomaga przytrzymać rękojeść i zachować kształt zbliżony do litery L. Trzymaj w dominującej dłoni. (Niektórzy preferują trzymanie trzech palców na tang, co sprawia, że łuski spoczywają na palcu wskazującym, aby utrzymać kąt).

Etap 4: Golenie Gdy brzytwa będzie wygodnie leżeć w dłoni i będziesz gotowy do rozpoczęcia golenia, sięgnij za głowę, przechyl się na bok i naciągnij skórę w miejscu oparzenia bocznego. (W przypadku maszynki dwuostrzowej, osłona/pasek pomaga wykonać tę czynność za Ciebie. W przypadku golenia maszynką prostą, masz nad tym większą kontrolę). Ustaw maszynkę pod kątem 30 stopni i wykonuj krótkie pociągnięcia w dół. Prawdopodobnie w tym momencie doświadczysz jednej z najbardziej uwielbianych zalet golenia prostą maszynką: sprzężenia zwrotnego. Kiedy trafisz pod odpowiednim kątem, usłyszysz fenomenalny dźwięk. Praktycznie możesz usłyszeć jak golisz wąsik. Następnie przejdź do linii żuchwy i szyi, upewniając się, że mocno naciągasz skórę i poruszasz się zgodnie z układem włosa (szczególnie przy pierwszym przejściu i w trakcie nauki). Aby zmienić stronę, możesz sięgnąć w poprzek dominującą ręką lub zamienić się rękami, w zależności od tego, co jest najwygodniejsze. Jeśli trzymasz maszynkę w dominującej ręce, będziesz musiał nieco zmienić chwyt, aby lepiej skompensować zasięg i zachować właściwy kąt. Twoje palce będą spoczywały bardziej z boku niż na górze. Na koniec, zakończ golenie wąsów, uważając na kąt i stosując krótkie pociągnięcia. Zalety golenia maszynką Matt's Straight Razor: Najwygodniejsze i najdokładniejsze golenie (po krótkiej nauce) Satysfakcjonujące (szlifowanie, przygotowywanie, pielęgnacja własnego ostrza) Informacja zwrotna (ostrze śpiewa i daje mnóstwo dźwiękowych informacji zwrotnych i odczuć, więc wiesz, jak sobie radzisz).

O serwisie

Obszerna wiedza związana z męską pielęgnacją twarzy

Jakich produktów używać do codziennego golenia?
Jak bezpiecznie się golić?
Jakie błędy popełniamy podczas golenia się?

Zadbaj o siebie razem z nami

 

Kontakt

kontakt@szefwszystkichszefow.pl

Galeria