Mydło do golenia vs Krem do golenia

Jednym z najważniejszych elementów golenia na mokro jest dobra piana. Gęsta, zwarta, bogata, spieniona, gładka, ... ahem, przepraszam, straciłem wątek myślowy. Piana, po której można się ślinić, ma ogromny wpływ na komfort i wydajność golenia. Ale możesz zadawać sobie pytanie, co jest lepsze: krem do golenia czy mydło do golenia? Poniżej znajdziesz zestawienie niektórych różnic. Pierwszą rzeczą, którą należy powiedzieć w tej dyskusji jest to, że możesz stworzyć niesamowitą pianę zarówno z kremów do golenia jak i mydeł do golenia. Niekoniecznie istnieje kategorycznie lepszy produkt. Jednak ich różne cechy mogą sprawić, że jeden z nich będzie dla Ciebie bardziej atrakcyjny, ale oba ubiją ochronną, smarującą pianę przy użyciu pędzla do golenia. Krem do golenia a mydło do golenia - na czym polega różnica? Kremy do golenia: Prawdopodobnie największą różnicą między mydłem a kremem jest konsystencja.

Kremy do golenia są bardziej miękkie. Często zawierają więcej wody i można je łatwo nabierać i umieszczać w kubku lub miseczce w celu spienienia. Kremy często szybko się spieniają. Nie trzeba wiele wysiłku, "kwitnienia" ani wody, aby uzyskać odpowiednią pianę. Ze względu na łatwość uzyskania piany, kremy są często wybierane przez początkujących golarzy. Kiedy dopiero zaczynasz i wszystkie techniki są nowe, wyeliminowanie kilku zmiennych z równania może być pomocne. A przyjemny, łatwo pieniący się krem może być świetnym miejscem na początek. Prawie każdy pędzel, o jakim tylko pomyślisz, może wytworzyć wspaniałą pianę na kremie. Nawet jeśli potrzebujesz tylko dziesięciocentówki kremu, aby uzyskać pianę po kilku przejściach, to i tak prawdopodobnie zużyjesz krem szybciej niż mydło w przeliczeniu uncja na uncję. Mydła do golenia: Jeśli krem jest "bardziej kremowy" w konsystencji, to mydło jest po drugiej stronie. Mydła do golenia są zazwyczaj twarde. Często są one "potrójnie mielone", co daje w efekcie niezwykle twardy krążek. Nie zamierzasz nabierać mydła palcem. Zazwyczaj jest ono w słoiku/miseczce do nakładania piany lub możesz nałożyć pędzel na mydło i przenieść go do miski/kubka/palmy/twarzy, aby zakończyć nakładanie piany. Podczas gdy mydła mogą być również wegańskie, wiele z nich zawiera łój, tradycyjny składnik, który sprzyja powstawaniu lekkiej, kremowej piany i zapewnia właściwości nawilżające.

Ze względu na naturę potrójnie mielonych mydeł, mają one dużą trwałość. Jeden krążek mydła może wystarczyć na całkiem długo. Załaduj go od góry, opłucz, pozwól mu wyschnąć, a zapewni Ci wiele wspaniałych goli. Mydła do golenia to fantastyczna wartość za Twoje pieniądze. Podczas procesu wytwarzania mydła, a szczególnie w przypadku potrójnego mielenia, zapach zostaje dokładnie wymieszany z produktem, dzięki czemu uzyskuje się jednolity aromat. Niektórzy użytkownicy twardego mydła lubią pędzel z włosia dzika (lub sztywniejszy pędzel do golenia), aby wydobyć pianę z twardszego mydła. Możesz również chcieć "zakwitnąć" mydło (nałóż ciepłą wodę na krążek na kilka chwil przed przyłożeniem pędzla do golenia). Zarówno kremy jak i mydła do golenia: Zarówno do mydeł jak i kremów do golenia można dodawać składniki, które poprawiają ich właściwości. Często można znaleźć glicerynę, masło shea i inne masła, olej jojoba, glinkę bentonitową i wiele innych dodatków, które zwiększają nawilżenie, polepszają samopoczucie, zapewniają trwałą pianę i wiele innych. Można dodać wiele produktów, które sprawią, że skóra po goleniu będzie przyjemna w dotyku i odżywiona. Mogą być wegańskie i stworzone wyłącznie z produktów pochodzenia roślinnego. Zarówno kremy jak i mydła mogą mieć fantastyczne, długotrwałe zapachy. Kremy i mydła do golenia można ubijać wysokiej jakości pędzlem do golenia Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym czy doświadczonym golarzem, krem lub mydło do golenia zapewni Ci nawilżającą pianę, której szukasz, aby uzyskać idealnie gładką skórę twarzy. Czym się więc spieniasz? Czy jesteś miłośnikiem mydła do golenia? A może wolisz kremy do golenia?

O serwisie

Obszerna wiedza związana z męską pielęgnacją twarzy

Jakich produktów używać do codziennego golenia?
Jak bezpiecznie się golić?
Jakie błędy popełniamy podczas golenia się?

Zadbaj o siebie razem z nami

 

Kontakt

kontakt@szefwszystkichszefow.pl

Galeria