Wskazówki dotyczące pielęgnacji brody

Może wybrałeś życie z brodą dla jej wygody i prostoty, może wybrałeś ją dla jej epickiej męskości, może dołączyłeś do programu ochrony świadków... . . ahem, gangu motocyklistów, bez względu na powody, nadal musisz dbać o tę hursywną bestię. Jeśli więc zastanawiasz się, jak dbać o swoją twarz leśną, odpowiedzieliśmy na najczęściej zadawane pytania dotyczące pielęgnacji brody. Pytania i odpowiedzi dotyczące pielęgnacji brody

P: Jak sprawić, by moja broda była miękka? O: Włosy na twarzy mają (uzasadnioną) reputację szorstkich, niesfornych i kręconych. Nie musi tak być. Zainwestuj w produkty przeznaczone do pielęgnacji zarostu, takie jak szampony do brody, odżywki, olejki i balsamy. Produkty te pomogą Ci zmiękczyć Twoje pasma, dzięki czemu Twoja broda stanie się miękka w dotyku. Zastanów się również nad zakupem dobrej szczotki do brody. Szczotka z włosia dzika jest szczególnie dobra do pielęgnacji zarostu, ponieważ ma odpowiednią sztywność i kręgosłup, aby ujarzmić te pasma. Szczotkuj najpierw w górę, aby rozplątać splątane włosy, a następnie w dół, aby je wygładzić. Voila! Gładsze i bardziej miękkie pasma.

P: Czy naprawdę potrzebuję szamponu do brody? O: Cóż, tak, potrzebujesz. To oczywiste, że włosy na głowie różnią się od tych na twarzy. Używanie specjalnie opracowanego środka do mycia zarostu przyniesie korzyści Twojej brodzie. Po pierwsze, szampon do brody odpowiednio oczyści Twoją brodę, nie pozbawiając jej niezbędnej wilgoci. Po drugie, odżywi kosmyki, zapewniając im zdrowy wzrost. Po trzecie, płyn do mycia brody jest na tyle delikatny, że można go używać codziennie lub przynajmniej kilka razy w tygodniu. Szczególnie w początkowej fazie wzrostu ważne jest regularne mycie, aby wyeliminować uwięzione resztki jedzenia i komórki skóry, które prowadzą do swędzenia. Pamiętaj, aby unikać nadgorliwego suszenia ręcznikiem, które może prowadzić do łamania się włosów, rozdwajania końcówek i kosmyków.

P: Jak często powinienem stosować odżywkę do brody? O: Używanie dobrej odżywki do brody wraz z szamponem do brody pozwoli na jej zdrowy wzrost. Za każdym razem, gdy spłukujesz szampon, rozważ również stosowanie odżywki.

P: Olejek do brody? Naprawdę? O: NAPRAWDĘ! Naprawdę, naprawdę: zainwestowanie w olejek do brody to prawdopodobnie najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić dla swojej brody. Dobry olejek odżywia szorstkie, niesforne włoski na twarzy ORAZ skórę pod nimi, dzięki czemu zmniejsza suchość, swędzenie, łamliwość i łupież. Oswaja brodę i nadaje jej zdrowy połysk. Ponadto, istnieje tak wiele odmian w tak wielu zapachach, że możesz mieć jeden na każdy nastrój i okazję. Poszukaj olejków do brody na naszej stronie, aby znaleźć swój ulubiony.

P: Jak wybrać kształt brody? O: Dopasuj zarost do kształtu swojej twarzy. Celem większości zapuszczania brody jest uzyskanie owalnego kształtu. Mając to na uwadze, będziesz chciał nadać swojej brodzie odpowiedni kształt. Jeśli masz kwadratową lub okrągłą twarz, prawdopodobnie wybierzesz styl, w którym broda będzie pełniejsza u dołu i krótsza po bokach, aby wydłużyć twarz. Jeżeli masz prostokątny lub podłużny kształt twarzy, broda będzie krótsza u dołu i dłuższa po bokach, aby nadać jej owalny kształt. Jeżeli jesteś obdarzony owalną twarzą, możesz stworzyć większość stylizacji. Poświęć też trochę czasu na zastanowienie się nad swoim stylem życia - pracą, hobby, związkami - i wybierz styl, który najlepiej się sprawdzi. Nawet pora roku może przemówić do Twoich zamiarów związanych z brodą - krótka latem, długa zimą, być może.

P: Jak odżywiać brodę, żeby rosła jak najlepiej? O: Zapuszczanie zdrowych włosów tak naprawdę zaczyna się od środka. Poszukaj biotyny lub dobrej multiwitaminy przeznaczonej specjalnie na porost włosów (choć nie zaszkodzi to też twojemu zdrowiu). Istotne jest również stosowanie specjalnie opracowanych szamponów, odżywek i olejków, jak wspomniano powyżej.

P: Jak mogę zapanować nad tą niesforną plątaniną włosów? O: Jeśli olejek do brody i szczotka z włosia wciąż nie pozwalają ujarzmić tej bestii, możesz rozważyć zastosowanie wosku lub pomady do brody. Dodanie Twojemu zarostowi odrobiny siły może być tym, czego potrzebujesz. Wosk/pomada to produkt o silniejszym działaniu, który powinien utrzymać w ryzach kosmyki i kręcone pasma. Jeśli nie używasz olejku do brody, który zmiękczy i nawilży te kosmyki, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będą się one łamać, co prowadzi do ich splątania i niesforności. Dobre produkty, które wspomagają zdrowy wzrost, sprawią, że broda będzie gładsza i bardziej elegancka.

P: Teraz, gdy mam brodę, nie muszę się już nigdy golić, prawda? O: Niestety, nie. Golenie od czasu do czasu jest nadal koniecznością. Aby nie dopuścić do popadnięcia w nieład, musisz dbać o linię brody i utrzymywać ją w prostej linii. Do tego celu doskonale nadaje się maszynka typu straight edge (lub shavette). Dłuższe ostrze pomaga utrzymać właściwą linię, ale maszynka DE może również pomóc Ci utrzymać doskonały wygląd. A więc, czy Ty już zdecydowałeś się na życie z brodą? Czy masz najlepsze sposoby na utrzymanie swojej męskiej grzywy w doskonałym stanie? Jakich produktów do pielęgnacji brody używasz? Wpisz je w komentarzach poniżej i podziel się wiedzą.

O serwisie

Obszerna wiedza związana z męską pielęgnacją twarzy

Jakich produktów używać do codziennego golenia?
Jak bezpiecznie się golić?
Jakie błędy popełniamy podczas golenia się?

Zadbaj o siebie razem z nami

 

Kontakt

kontakt@szefwszystkichszefow.pl

Galeria