Jak długo wytrzymują pędzle do golenia?

Jak długo wytrzymują pędzle do golenia? W naszej kulturze, w której wszystko jest jednorazowego użytku, użyj i zapomnij, golenie na mokro jest rewolucyjne. Wymaga, abyś zwolnił, zastanowił się nad procesem i kupił produkty wysokiej jakości, które przetrwają... ... na całe życie? Cóż, tylko być może. Jeśli zastanawiasz się jak długo może wytrzymać Twój pędzel do golenia, czytaj dalej. To, jak długo będzie służył Twój pędzel do golenia zależy od wielu czynników, zarówno tych, które można kontrolować, jak i tych, których nie można kontrolować. Ale przy odpowiednim pędzlu i właściwej pielęgnacji. . . lepiej wybierz pędzel, który Ci się podoba, bo może Ci posłużyć przez długi czas. Czynniki wpływające na długowieczność Jakość pędzla do golenia i rodzaj włosia Stare porzekadło "dostajesz to, za co płacisz" ma w sobie trochę prawdy. Wysokiej jakości pędzel do golenia z dobrze osadzonym klejem, solidnie zamocowany i z włosiem z najwyższej półki z pewnością przetrwa dłużej niż jego kiepsko wykonany odpowiednik.

Oprócz kwestii produkcyjnych, na żywotność pędzla może wpływać również rodzaj włosia. Badger: Włosie borsuka jest jednym z najczęściej spotykanych rodzajów naturalnego włosia w pędzlach do golenia. Znane jest ze swoich właściwości chłonnych, które pomagają w tworzeniu pienistej piany. Oznacza to również, że zatrzymuje ono wodę, dlatego należy zapewnić temu pędzlowi miejsce do wyschnięcia. Dzik: Również naturalne włosie powszechnie stosowane w pędzlach do golenia, może przetrwać długi czas przy odpowiedniej pielęgnacji (wielu miłośników golenia na mokro twierdzi, że ich pędzle wytrzymują 30+ lat).

Syntetyczne: Teoretycznie, te oparte na plastiku materiały mogą przetrwać całe życie (i dłużej). Łatwość pielęgnacji sprawia, że z łatwością mogą stać się przedmiotem dziedziczenia, o ile są odpowiednio pielęgnowane i nie mają wad fabrycznych. Częstotliwość używania Kolejnym czynnikiem, który wchodzi w grę, jest częstotliwość używania szczotki. Jeśli jest to Twój codzienny kierowca, zużycie z pewnością skróci jego żywotność. Jeśli jednak jest on częścią rotacji, która pozwala mu całkowicie wyschnąć i jest rzadziej używany, z pewnością wydłuży to jego żywotność. (Dajcie spokój, to wymówka, żeby kupić jeszcze jeden pędzel). Technika Uwierzcie lub nie, ale sposób, w jaki układacie pędzel również wpływa na jego trwałość. Jeśli spłukujesz z agresją, która powoduje spore rozchylenie, możesz uszkodzić wypustki kleju, połamać włoski lub wpędzić mydlaną pianę i bakterie głęboko w węzeł.

Łagodniejszy dotyk może znacznie wydłużyć żywotność pędzla do golenia. Konserwacja i przechowywanie Ostatnim czynnikiem, na który zwrócimy uwagę, aby Twój pędzel do golenia zachował trwałość przez lata (a nawet dziesięciolecia) jest sposób w jaki o niego dbasz. To prawda: dbamy o to, co chcemy zachować. (Jestem pewien, że jest w tym jakaś lekcja życia). W rzeczywistości istnieje większe prawdopodobieństwo, że ktoś zniszczy swój pędzel do golenia (przez uszkodzenie w wyniku upadku lub brak konserwacji) zanim się on zużyje. Po pierwsze, po każdym użyciu wypłucz i całkowicie wysusz. Posiadanie więcej niż jednego pędzla pozwala na łatwiejsze wykonanie tej czynności. (Naprawdę, nie żartuję. Potrzebujesz jeszcze jednej szczotki. Czy to czyni mnie zwolenniczką?) Po drugie, okresowo czyść swoją szczotkę.

Łagodny szampon i odżywka zazwyczaj działają dobrze, zwłaszcza w przypadku włosia borsuka, ponieważ jest ono bardzo zbliżone do ludzkiego włosia. Po trzecie, jeśli zauważysz, że twarda woda spowodowała powstanie łusek u nasady węzła, namocz szczotkę w occie, aby rozłożyć wapń/magnez. Po czwarte, jeśli planujesz przechowywać szczotkę, upewnij się, że jest całkowicie sucha, zanim ją spakujesz. (Być może stanie się on wyjątkowym prezentem dla Twojego syna... lub wnuka.) Jak długo wytrzyma mój pędzel do golenia? Pamiętając, że na trwałość pędzla składa się wiele czynników, nawet ostrożnie szacując, 10 lat to całkiem rozsądna i typowa żywotność pędzla do golenia wysokiej jakości. Nie jest jednak niczym niezwykłym, że golący się na mokro wychwalają zalety swoich pędzli po 30, a nawet 50 latach. W rzeczywistości istnieją pędzle, które stanowią pamiątkę po ojcu i są przekazywane z ojca na syna. Oczywiście, nawet nie dotknęliśmy osobistych preferencji, stylów i trendów. Jest prawdopodobne, że z biegiem czasu znajdziesz inny węzeł, rozmiar lub uchwyt, który chcesz wypróbować. I to nie jest zła rzecz, prawda? Podsumowując: Pokochaj swój pędzel, a on odwdzięczy Ci się tym samym! Jaki jest Twój ulubiony pędzel do golenia? Od jak dawna go używasz? Czy ktoś jest w klubie 3 dekad? Więcej? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Komentarze (0)

O serwisie

Obszerna wiedza związana z męską pielęgnacją twarzy

Jakich produktów używać do codziennego golenia?
Jak bezpiecznie się golić?
Jakie błędy popełniamy podczas golenia się?

Zadbaj o siebie razem z nami

 

Kontakt

kontakt@szefwszystkichszefow.pl

Galeria