Jak długo wytrzymają ostrza mojej bezpiecznej maszynki do golenia?

Wszyscy uwielbiamy oszczędności związane z tym klasycznym sposobem golenia na mokro, a kupowanie ulubionych żyletek DE w hurtowych ilościach oznacza, że zawsze masz świeżą krawędź gotową do użycia. Ale jak długo możesz oczekiwać, że Twoja bezpieczna żyletka zachowa swoją krawędź tnącą?

To jak długo Twoja żyletka z podwójną krawędzią tnącą będzie działać zależy od wielu czynników.

  • Rodzaj włosów

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy rozważyć jest rodzaj Twoich włosów. Czy masz cienkie, brzoskwiniowe włosy czy cień w południe? Jeśli masz szczególnie gruby, gęsty zarost, prawdopodobnie szybciej stępisz krawędź ostrza maszynki. Ponadto, czy golisz tylko twarz, czy również szyję i głowę? Większa powierzchnia golenia oznacza większe zużycie ostrza i konieczność szybszej wymiany maszynki.

  • Częstotliwość golenia

Kolejną kwestią do rozważenia jest częstotliwość golenia. Jeśli jesteś codziennym kierowcą, Twoja żyletka będzie odzwierciedlać to zużycie. Jeśli wystarczy Ci raz lub dwa w tygodniu, przekonasz się, że Twoje bezpieczne żyletki wystarczą na dłużej.

  • Rodzaj/powłoka/obróbka żyletki

Po pierwsze, upewnij się, że kupujesz wysokiej jakości żyletki o podwójnych krawędziach. Jeśli kupujesz tanie żyletki, które szybko się psują, będziesz musiał je częściej wymieniać. Używaj wysokiej jakości stali od renomowanych marek, a znajdziesz dłużej działające ostrze DE. Wiele firm sprzedaje swoje ostrza z powłokami takimi jak teflon lub hydrofobowymi jak PRFE, które rzekomo zmniejszają tarcie, co może nie zrobić wiele, aby poprawić długowieczność. Chociaż, żyletki wykonane z warstwami "twardości" jak platyna, chrom, itp. mogą pomóc w wydłużeniu trwałości ostrza, jak większość rzeczy związanych z bezpiecznymi żyletkami, YMMV (your mileage may vary).

  • Technika i przygotowanie

Wierzcie lub nie, ale sposób w jaki się golicie może również wpłynąć na żywotność ostrza. Jeśli poświęcisz trochę czasu na przygotowanie zarostu, może się okazać, że zaprocentuje to długą żywotnością Twojej stali, ponieważ bardziej miękki zarost nie jest tak twardy dla ostrza maszynki. Ponadto, jeśli golisz się "z ruchem wskazówek zegara" (WTG), możesz uzyskać więcej przejść na jedno ostrze niż w przypadku golenia "pod prąd" (ATG).

  • Konserwacja i przechowywanie bezpiecznych żyletek

Jak na ironię golenia na mokro, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby ostrze było dłużej gotowe do golenia jest. . . . utrzymywać je w suchości!

Połączenie wody i soli pochodzącej z Twojej skóry ma szkodliwy wpływ na ostrze Twojej bezpiecznej maszynki do golenia, powodując niszczenie stali nierdzewnej. Możesz temu zapobiec, dokładnie opłukując ostrze po użyciu, susząc je, a następnie pozwalając mu wyschnąć na stojaku (niektórzy twierdzą nawet, że suszenie przez przedmuch przynosi ogromne korzyści).

Kolejną wskazówką jest to, aby NIE przechowywać maszynki pod prysznicem (przepraszam panowie). Ponadto, jeśli kupujesz żyletki w dużych ilościach, nie przechowuj ich w łazience. Wilgoć może przesiąknąć przez pudełko i opakowanie i wpłynąć na ostrze. Przechowuj je w szafie na bieliznę lub, jeśli musisz trzymać je w łazience, zainwestuj w szczelny pojemnik. (Zabawny fakt: Abraham z WCS wykorzystał do tej funkcji stary słoik po pomadzie).

Jak długo wytrzyma moja bezpieczna żyletka?

Podsumowując, długość życia Twojej żyletki zależy od wielu czynników i osobistych preferencji. Dla przybliżenia, większość bezpiecznych żyletek wystarcza na około 5 golenia (plus lub minus). Jednakże, jeśli chcesz oszczędzić na kosztach klasycznego golenia na mokro, nie rezygnuj z doskonałego golenia! Zawsze lepiej jest wymienić żyletkę zanim zajdzie taka potrzeba, niż po nieudanym goleniu. Początkujący golarze powinni skłaniać się ku częstszej wymianie, w miarę jak będą oswajać się z techniką golenia.

Jakie są Twoje ulubione bezpieczne żyletki o podwójnych krawędziach? Jeśli jeszcze nie znalazłeś swojej ulubionej, sprawdź nasze zestawy próbek.

O serwisie

Obszerna wiedza związana z męską pielęgnacją twarzy

Jakich produktów używać do codziennego golenia?
Jak bezpiecznie się golić?
Jakie błędy popełniamy podczas golenia się?

Zadbaj o siebie razem z nami

 

Kontakt

kontakt@szefwszystkichszefow.pl

Galeria