Pędzle do golenia od A do Z

Jak powinien wyglądać pędzle do golenia? Najczęściej w przypadku prostych pytań nie ma już tak prostej odpowiedzi i tak właśnie to będzie wyglądało.

Pędzle dzielić możemy na syntetyczne oraz naturalne. Mogą one być także zróżnicowane, gdy chodzi o włosie, z jakich są przygotowywane, gdy chodzi o te naturalne. W zależności od tego z jakiego zwierzątka pochodzi sierść.

Pędzle do golenia

Trudno powiedzieć dlaczego mówi się o pojęciu pędzla do golenia, ale można powiedzieć, że będzie to wynikać z samego pędzla malarskiego. Tak prawdopodobnie określono nazwą przedmiot, który jak farbę ma nam pomóc rozprowadzać mydło na twarzy z taką ilością powietrza, że powstawać będzie piana. Ta zaś nałożona na twarz będzie zmiękczać zarost i tym samym to nasze golenie okaże się zdecydowanie łatwiejsze. Każdy miłośnik golenia tradycyjnego doskonale wie, że te czyny to początek golenia.

Po mimo upływu wielu lat i stuleci ostatecznie nadal nie ma innego rozwiązania, lepszego niż właśnie pędzel umożliwiający nam rozprowadzenie piany. Odkąd wprowadzono składaną brzytwę, tak że każdy mógł się nią sam golić już nie można było sobie wyobrazić życia bez pędzla, który stał się istotnym elementem dla każdego mężczyzny. Pojawiać się zaczęły także specjalne drogie, nieco ekscentryczne pędzle.

Do początku wieku XX wykonywano pędzle z naturalnego włosia dzika albo też bardziej luksusowe z włosia borsuka. Rączki zaś przygotowywane były z użyciem drewna albo rogu. Bardziej ekskluzywne rozwiązania jakie się pojawiały to również kość słoniowa czy heban a jak wiadomo to już było przekazane dla luksusowych produktów. Z czasem w latach dwudziestych zaczęły się pojawiać propozycje syntetyczne i do nich również włosie z nylonu natomiast rączka plastikowa. Tak więc przy wyborze pędzla musimy się zastanowić czy interesuje nas pędzel syntetyczny, pędzle z naturalnego włosia borsuka czy może pędzel z naturalnej szczeciny dzika.

Pędzel syntetyczny

To najmniej tradycyjna opcja. Jednak także ma sporo zalet. Tak jak mówiliśmy to pędzle, który będzie całkowicie wodoodporny i co za tym idzie będzie można go utrzymywać w czystości bez problemów. Jest to wybór dla tych, którzy dużo podróżują i nie mają czasu na to, by produkt dobrze suszyć. Jednak plastikowy włos może być znacząco sprężysty i to nie wszystkim będzie odpowiadać. Dodatkowo często trzymają one słabo wodę i tym samym piana może spływać.

Jeśli chodzi o pędzle z włosia borsuka to mamy różnorakie produkty w zależności od pomysłów różnych producentów. najczęściej mówi się o trzech rodzajach. Włosie z grzbiegu, zwykłe nieprzycinane włosie albo też włosie z końcówkami. Pędzle z borsuka zapewniają nam komfort użytkowania wielką delikatność w trakcie wyrabiania piany i ma to jak wiadomo kluczowe znaczenie. Wymagają jednak starannego suszenia, jeśli chcemy je utrzymywać w bardzo dobrym stanie.

Funkcje pędzla do golenia

Pędzel ze szczeciny dzika

Najbardziej popularny spośród pędzli, które mają naturalne włosie. Jest wykonywany obecnie najczęściej ze szczeciny domowej świni, czasami dodatkowo farbowanej. Włosie takie będzie na początku dość sztywne i będzie wymagać między innymi starannego wyrabiania, tak by z czasem nabierało miękkości i sprężystości. Pędzle wymagają namaczania przed każdym goleniem. Będzie trzeba potem je dokładnie suszyć i dbać o ich stan.

Komentarze (0)

O serwisie

Obszerna wiedza związana z męską pielęgnacją twarzy

Jakich produktów używać do codziennego golenia?
Jak bezpiecznie się golić?
Jakie błędy popełniamy podczas golenia się?

Zadbaj o siebie razem z nami

 

Kontakt

kontakt@szefwszystkichszefow.pl

Galeria